Mirë se vini në faqet tona të internetit!

Shitet linja shpuese, prerëse dhe shënjuese celiku me kënd

Përshkrim i shkurtër:


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Linja e grushtimit, prerjes dhe shënjimit të çelikut CNC JGX1516

Aplikacion:

Kjo linjë është pajisje plotësisht automatike për goditjen, shënjimin, prerjen e vijës këndore, e cila përdoret gjerësisht në industrinë e telekomunikacionit të kullave të çelikut engjëll, pajisje elektrike, raft magazinash, industri ndërtimi çeliku strukturor etj.

Veçori:

1. Miraton sistemin e ushqimit të motorëve servo me efikasitet të lartë dhe saktësi të qëndrueshme të lartë

2. Pjesët kryesore të elektrike, hidraulike dhe pneumatike janë markë e famshme ndërkombëtare për të siguruar cilësi të lartë dhe të qëndrueshme

3. Kablloja kryesore (kabllo kodi rrotullues, kabllo PLC etj.) e importuar nga Gjermania, nuk do të shkaktojë gabimin e saktësisë për shkak të ndërhyrjes së sinjalit.

4. Program i thjeshtë, funksionim i lehtë, përdoruesi duhet të fusë vetëm madhësinë e pjesëve, diametrin e vrimës, stadin, numrin e pjesëve.Ose mund të transformohet nga CAD/CAM

5. Ekrani i kompjuterit nga shumë gjuhë për funksionim të lehtë, mund të shfaqë vizatimin e pjesëve

6. Procesi plotësisht automatik i shënjimit, goditjes dhe prerjes

7. Të ketë funksionin vetëdiagnostikues

8. Katër funksione të qethjes, mund të zgjidhen lirshëm (prerja e përparme, e pasme, qethja e të dyja anëve, pa prerje), mund të bëjë material përmasash

9. Makina e pajisur me pajisje mbajtëse dhe shtypëse, të përshtatshme për celikun këndor me përkulje më të madhe.Kompania jonë ka bërë një përmirësim të plotë në pajisjen mbajtëse të përparme dhe të pasme për t'u siguruar që struktura e re të shmangë daljen e sustave pas përdorimit diku, gjë që ndodh shpesh në kompani të tjera.

Model

JGX1516

Madhësia e këndit (mm) (L*W*T)

40*40*3–150*150*16 (Q235)

Maks.Madhësia e shpimit ( Dia. *Trashësia) mm

Φ26*16

Forca e goditjes (KN)

1000

Forca e shënimit (KN)

800

Forca prerëse (KN)

1800

Maks.Gjatësia e boshllëkut (m)

12

Maks.Gjatësia e përfunduar (m)

10

Grusht Sasia.Nga secila anë

3

Grupi i personazheve të shënjimit

4

Gama e Stadias (shenja e pasme)mm

20-170 (pa hap)

Stadia Servo Motor Power (KW)

1.3*2

Fuqia e motorit të karrocave CNC (KW)

4.4

Fuqia e motorit të transportuesit të furnizimit (KW)

2.2

Fuqia motorike e stacionit hidraulik (KW)

30

Madhësia e karakterit (mm)

14*10*19

Aksi CNC

3

Modaliteti i prerjes

Teh e vetme

Maks.Shpejtësia e ushqyerjes (m/min.)

80

Mënyra e programimit

Ndërfaqja RS232

Dimensioni i përgjithshëm (mm)

2500*7500*3000

Pesha bruto (Kg)

Përafërsisht.16500

 


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni